Mici curiozități despre noile case ale lui Ponta

Un excelent articol din Gândul ne arată că Ponta a pus ceva deoparte pentru zile negre: niște case și niște conturi. Ce înțelept din partea premierului, zic. Foarte înțelept, chiar. Și ce mutare strategică: acum să desființeze cabinetul de avocatură, și nu în campania electorală, cînd ar fi aflat și poporul cît de social-democrat e Victor Viorel. Și știrea vine bine: în „minivacanța” de 1 mai & Paște, cînd lumea e cu micul, lumînarea și pasca în gît, nu cu ochii în ziare și pe TV.
Dar să revenim: ce o fi făcut cabinetul de avocatură al lui Ponta cu două apartamente? Erau pline de avocați? Se lucra acolo? Se făcea turism? Se cazau clienți? Mă întreb și eu, cu naivitate. Și cum au aterizat apartamentele astea, acum, direct în declarația de avere a premierului? Gratuit? Ca donație? În virtutea faptului că Ponta a deținut cabinetul?
Însă, cum ziceam, acum e „minivacanță”. Dar revin după, nu-i bai!

You May also Like...

Gabriel Oprea ne minte ca Ponta: cică nu vrea modificarea Codului Penal, dar cere asta în Parlament
14 iunie 2015
Ponta îl recompensează pe lingăul lui Năstase din TVR cu un consulat la New York
14 iunie 2013
Lăsați-i, vă rugăm, și pe băieții de la un site să copieze, to'arșa Justiție, că nu și-au învățat pentru azi!
17 mai 2011

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *