Fiul lui Pleșu nu va fi arestat. Urmărirea penală, o mascaradă. Investigatorii sub acoperire nu au nici o probă

„Am indicat instantei ca, in atatea luni de cand sunt supravegheati, domnul Plesu fiind supravegheat din decembrie, atatea grupuri de investigatori sub acoperire nu au reusit niciunul sa stabileasca o tranzactie cu Mihai Plesu”, a spus Sandra Grădinaru, avocata lui Mihai Pleșu, fiul lui Andrei Pleșu, în fața judecătorilor de la Curtea de Apel Iași, conform ziare.com.
Aceasta a adăugat că „S-a invocat de catre o persoana din Bucuresti ca la Plesu acasa ar fi o cultura care i-ar apartine. Dar acea cultura, spune procurorul, era formata din patru ghivece, numai ca pe niciunul nu scria Plesu, ceea ce e relevant. Am mai invocat ca se putea face o expertiza ca sa se afle daca acele plante sunt cannabis interzis de lege sau nu, dar nu s-a facut o astfel de expertiza si nu exista la dosarul cauzei.”
Prin urmare, Mihai Pleșu nu a fost arestat, instanța a decis doar instituirea controlului judiciar.
p
 
(sursa foto: Facebook)

You May also Like...

Părinții copiilor care cântau pro-PSD în campania electorală, amendați de Poliție pentru utilizarea minorilor
18 iunie 2019
Cum se pot duce la pușcărie TT, Dăncilă și alții dacă emit OUG de salvat corupți
7 aprilie 2019
Cea mai importantă întrebare pentru românii de azi: câți din cei aflați în stația Dristor au văzut cum ucigașa își împingea victima pe șine?
13 decembrie 2017

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *