Business class la Guvern: Ponta dă 1.000 de euro pe un bilet de avion dus-întors București – Bruxelles care costă pînă în 400 euro

De cîteva săptămîni, Ponta și Dragnea se agită să ne convingă că e austeritate și că trebuie ciopîrțite salarii și strînsă cureaua. Ceea ce e valabil numai pentru fraieri. La Secretariatul General al Guvernului, însă, nu lucrează fraieri, ci șmecheri. Așa că, pentru ei, austeritatea e cel mult prilej de mișto și bășcălie.
De exemplu, un bilet de avion de la București la Bruxelles și retur nu costă 350-400 de euro, cît am obține fiecare dintre noi dacă ni l-am cumpăra la liber, de pe orice site (sursa), ci 1.000 de euro, de aproape trei ori mai mult. Iar un bilet de avion pînă la Charlotte, SUA, care ar costa puțin peste 1.000 de euro (sursa), se duce la peste 2.000 de euro. Tot din bani publici gestionați de SGG. Alte exemple, pe site-ul SGG (aici).
sgg1
sgg2

You May also Like...

Ponta îi trage lui Fenechiu preșul CFR Marfă de sub picioare
19 iunie 2013
Rock FM sucks
21 noiembrie 2010
Votez tevatura cu procedura! Ziua 4: eșec
6 aprilie 2013

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *