Cum truchează Dragnea contracte de sute de milioane de euro

Numai în ultimii zece ani, Teldrum SA (companie controlată evident de către Liviu Dragnea) a încasat 430 de milioane de euro din zece județe din România. 86% din această sumă uriașă e plătită de instituții publice din Teleorman iar cu restul de 14% au cotizat alte nouă județe.

Este clar că Teldrum SA are, de fapt, monopol pe mai toate lucrările publice de infrastructură din Teleorman încă de când Dragnea s-a instalat în frunrea Consiliului Județean.
Și e și mai clar că metodele corupte prin care acest monopol s-a creat nu au fost investigate de nici un parchet. Pentru că Dragnea este un băiat din sistem.
Toate amănuntele, aici.
dragnea stiuca

You May also Like...

Acești bișnițari nouăzeciști și tarabele lor TV
8 iunie 2015
DNA, hai cu încă două dosare pentru Oprea: gradele acordate ilegal și sforăriile din Justiția militară
25 ianuarie 2016
Daciana i-a dat și lu' tăticu' Ilie un bacșiș de 50.000 de euro. Nedeclarat
20 august 2015

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *