VIDEO Puștiul care cântă maneaua maramureșeană pro-PSD, cu sute de lei în mână pentru dedicații la nunți

Cea mai odioasă propagandă manelizat-maramureșeană cu care încheie PSD campania electorală scoate în față doi frați din Baia Mare: Sorina și Corin Pop.
Frații sunt, evident, minori. Este, desigur, o întrebare legitimă cine a stat în spatele interpretării lor. Cel mai probabil, părinții.
Un indiciu despre cum e foarte posibil să fi decurs lucrurile, în video-ul de mai jos (postat și pe Facebook, aici): la o nuntă din toamna anului trecut, Corin Pop cântă pentru un nene de la petrecere („Ionu Niți din Berbești”), ținând cu stânga microfonul și cu dreapta un purcoi de bani (bancnote de 50 și 100 de lei).
nene
Cum ajunge acel copil la nunți, prin intermediul cui? Ce se întâmplă cu banii primiți? Cât muncește la paranghelii? Care e rolul părinților?
Altfel spus, cât a dat PSD pentru oroarea aia cântată de copii nevinovați?
bani
P.S. În video se vede și viceprimarul din București, Aurelian Bădulescu, exclus recent din PSD.

You May also Like...

Băse a terminat zece ani. Felix abia i-a început
20 decembrie 2014
Prezidențiabilul Iohannis: "voi milita (…) pentru a recupera prejudiciile aduse de corupție"
18 februarie 2016
Planurile lui Tudose: ar guverna cu PMP, dar și cu trădători din ALDE
12 ianuarie 2018

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *